Реклама

Українська народна казка – джерело морального виховання особистості дитини

Казка — незаміниме джерело морального виховання. Так, завдяки казці дитина здатна пізнавати світ не лише завдяки розуму, але й всім серцем.

Тай не тільки пізнає, але й відкликається на явища і подіїї навколишнього світу, висловлюючи при цьому своє ставлення до доброго й поганого. Казкові герої дають дитині перші уявлення про справедливість і не справедливість.

Як і початковий розвиток дитини, так і першочерговий етап виховання починаєтьс саме з казки. Сьогодні потреба в казці є дуже нагальною. Бо саме вона показує дитині, де прокладені життєві правильні шляхи людини, в чому її нещастя і відповідно щастя, і яка розплата за скоєні вчинки, та чим відрізняється людина від птаха чи звіра. Кожний крок героїв казки обовязково спрямований до мети, тобто до успішного завершення. Недивно, що українські народні казки мають свою педагогічну направленність: виховують, навчають, застерігають, призивають до діяльності, вчать і навіть лікують.

Казка дає поштовх в розвиток дитини, таких моральних ціннстей, як повага до старших, вічливість і слухняність.Усі українські народні казки без виключення є підручником морального виховання дитини і сприяють розвитку естетичних почуттів, без яких неможливо уявити і співпереживання до людського горя, а також велич душі. Важливе значення, яке казка намагається донести до дошкільника – це засвоїти не пасивність, а активність в подоланні невпевненості у собі і власних страхів.
Розвиток дитини за допомогою казки сприяє вмінню думати, виділяти головне від другорядного, творчо засвоювати знання і активізувати мовну і пізнавальну діяльність.

Узнавайте о новых статьях и обновлениях по почте: