Реклама

Виховання українською казкою

Діткам будь-якого віку можна читати українські народні казки.

кіт та лисаЗазвичай українські казки про тварин більше до вподоби малюкам. До пяти років діти легко порівнюють себе з тваринами, та часто намагаються мати схожі з ними риси. До того, у ранньому віці обовязково потрібні казки з повторюючими діями („Ріпка“, „Колобок“ тощо). Часто діти просять читати одну й ту ж саму казку по декілька раз. Як правило, вони точно памятають усі подробиці и не дають батькам відійти від текста ні на крок. Це природня особливість психічного розвитку малюка. Тому українські казки про тварин здатні найкраще передати маленьким дітям життєвий досвід.

Чарівні казки (наприклад Баба-яга, Дикі гуси, тощо) найбільш захоплюючі для дітей 6-7 -річного віку. Завдяки чарівним казкам у беззсвідоме людини надходить „концентрат“ інформаціїта життєвої мудрості про духовний розвиток людини. А ще сказки розвивають фантазію дитини. І навіть страшні українські казки про нечисту силу також мають користь. Переживаючи хвилюючу ситуацію в казці, діти стають менш напруженими та звільняються від напруги і острахів. Але, краще не читайте дітям на ніч страшні казки. Якщо дитина боїться героїв яких-небудь книг і просить не читати далі – зробіть як вона просить.

Підліткам буде цікаво читати українські казки на побутову тематику (Каша з топора, Невміла жінка). В казках показуються способи вирішення конфліктних ситуацій, йдеться про мінливості сімейного життя, формуюється позиція здорового глузду і почуття гумору по відношенню до невдач.

Узнавайте о новых статьях и обновлениях по почте: